معیارهای انتخاب طراح سایت

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

معیارهای انتخاب طراح سایت با توجه به افزایش تعداد شرکت های طراحی سایت ،امروزه  انتخاب یک شرکت مناسب برای بازاریابی موفق از طریق اینترنت بسیار مشکل شده است . متاسفانه شرکت های زیادی در این زمینه وجود دارند که با کمترین امکانات و هزینه زیاد برای مشتریان سایتی را طراحی میکنند که کاربر سایت ،  پس از مدتی سایت خود را رها کرده و شکست می‌خورد.

در آژانس خلاقیت وب پیشتاز،  ما مشتریان زیادی را میبینیم که با داشتن سایت ، به شرکت مراجعه میکنند و تقاضای طراحی وب سایت مجدد دارند . اما مشکل چیست؟ چه ملاک هایی را باید مشتریان عامه برای شرکت طراحی سایت خود در نظر بگیرند ؟

هدف خود از راه اندازی سایت را مشخص کنید

اولین تدبیری که شما می بایست بیندیشید این است که با استفاده از سایت خود و تجارت آنلاین خود می خواهید به چه چیزی دست یابید. برای مثال اگر سایت شما یک فروشگاه اینترنتی است، تمرکز شما بر بازگشت سرمایه گذاری تان، تغییر بازار فروش و حفظ مشتریان دائم خواهد بود.

نمونه کارها و موفقیت آنها را بررسی نمایید.

مشخص کنید و پس از آن از شرکت طراحی سایت موردنظر خود بخواهید که توانایی هایش را به شما اثبات کنند. آنها باید به شما نمونه ای از فعالیت های خود که طی آن موفق به رفع نیاز خاصی شده اند را معرفی کرده و چگونگی تهیه ی راه حل های خود را به شما نشان دهند.این به معنی داشتن یک نمونه کار دقیقا در زمینه کاری شما نیست! بلکه به معنی توانایی درک نیازها و پتانسیل های تجارت شماست. بعنوان مثال اگر آموزشگاه موسیقی دارید فعالیت شرکت طراحی سایت در زمینه معرفی آموزشگاه ها در هر زمینه ای میتواند معیار تصمیم گیری شما باشد.

هزینه ی طراحی سایت را در نظر داشته باشید

مثل هرچیز دیگری که می خرید، عبارت “هرچقدر پول دهی همان قدر آش می خوری” در دنیای طراحی سایت هم صادق است. اگر قیمت پایین یک شرکت طراحی سایت شما را برای سپردن کار خود به آنها وسوسه کند ممکن است زمان و هزینه زیادی را برای این اشتباه از دست بدهید. ولی این گفته به این معنا نیست هرچه هزینه بیشتری برای سایتتان قرار دهید باز دهی بیشتری برایتان خواهید داشت بلکه تنها باید ارزش واقعی سایتتان را مورد بررسی قرار دهید و همان قدر هم هزینه کنید. 

حال این سوال پیش می آید که چگونه هزینه طراحی سایت را تخمین بزنیم؟ این واقعا یک معادله ی ساده است. به عنوان صاحب یک تجارت، اینجا همان جایی است که می بایست مکث کنید و کمی تحقیق کنید. سال گذشته چه مقدار هزینه صرف تبلیغات و بازاریابی کرده اید؟ پنج سال گذشته چطور؟ چگونه این تلاش ها باعث برگشت سرمایه تان شد؟

کاری که در مرحله دوم باید انجام دهید: از شرکت مورد نظر درخواست کنید که دلایل ارزش واقعی کار خود را به شما ارئه دهند و بر اساس آن قیمت طراحی سایت
 به شما بدهد. به خاطر داشته باشید که در مورد ارزش و پیچیدگی کار صحبت میکنیم و نه زمان.

سابقه کاری شرکت طراحی سایت را بپرسید

مهم نیست که سابقه ی یک شرکت طراحی سایت چند سال باشد، در حقیقت بسیاری از شرکت های جدید، ایده های درخشان و تکنیک های مدرن تری نسبت به رقبای قدیمی خود دارند. نکته اینجاست که شرکت طراحی سایت چقدر با صنعت شما آشنا باشد و اینکه آیا راه حلی مشابه با کار شما برای مشتریان دیگر خود انجام داده اند؟ چقدر در پروژه های قبلی خود خلاقیت داشته اند و در جلب رضایت مشتریان گذشته موفق بوده اند؟

کاری که شما باید انجام دهید: از شرکت طراحی سایت در خواست کنید تا تکنولوژی های مورد استفاده خود، مشتریان موفق و راه حل های انتخابی شان را به شما معرفی کنند

 ورود اطلاعات سایت بر عهده مشتری میباشد ، نه شرکت طراحی سایت

اولین چیزی در راه اندازی سایت به ذهنمان میرسد قسمت ظاهری سایت و آپشن های آن است و اکثر مدیران به تولید محتوا مناسب نمی اندیشند و آن را نادیده می گیرند.
مشاوره سایت شما باید اطلاعاتی در رابطه با مشتریان، حوزه فعالیتان از شما کسب کنند. چرا که یک شرکت طراحی سایت باید ارزش محتوا و ارائه ی صحیح محتوا سایت را بداند. باید بطور واضح بیان کنید که چه نوع اطلاعاتی در دسترس کاربران شما قرار گیرد. فراموش نکنید که تولید محتوا بر عهده شماست نه طراح سایت چرا که کسی بهتر از خودتان نمیتواند اطلاعاتی در حوزه کاری شما ارائه دهد.

باید دقیقا مشخص کنید که چه اطلاعاتی باید در دید مشتریان و مخاطبان شما قرار گیرند و هدف شما ارائه چه محتوایی در نگاه اول است. در نظر داشته باشید که تهیه محتوا وظیفه طراح سایت شما نیست و هیچ کس بهتر از خود شما نمیتواند متون ارائه شده در سایت را تهیه کند. انجام این موارد شما را مطمئن می کند که سایت شما حامل پیام مورد نظرتان خواهد بود و کیفیت کار سالها باقی می ماند.

کاری که شما باید انجام دهید: از محتوای خود برای کمک به مشتریانتان استفاده کنید. محتوا شامل هرچیزی مثل نوشته ها، تصاویر، ویدئو و مواردی از این قبیل است. شرکت طراحی سایت مورد نظر شما باید قبل ازهنر، به ارائه صحیح محتوا اهمیت دهد.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی را جدی بگیرید

بعد از راه اندازی سایت جدید، یک شرکت طراحی سایت معتبر، از سلامت سایت شما مراقبت می کند. بسته به اینکه چقدر شما، مشغول نگهداری و انتشار محتوا باشید در گزارشات تحلیلی به شما کمک خواهد کرد و شما را مطمئن می سازد که سایت جدیدتان، شما را به هدفتان می رساند.

اگر نیازمند تغییرات ظاهری و یا افزودن امکانات جدید به سایت هستید باید بتوانید با پرداخت هزینه متناسب سایت خود را ارتقا دهید. حتی دسترسی کامل به مدیریت و کدهای سایت اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا وابستگی مطلق شما به آن شرکت را از بین میبرد.

پنل مدیریتی

برای استفاده هرچه بهتر امکانات سایت شما باید پنل مدیریتی شخصی داشته باشید. ما در وب پیشتاز قالبهای مدیریتی مختلفی در نسخه های گوناگونی طراحی کرده ایم که بسته به انتخاب مشتری برنامه نویسی می‌شوند.

سخن پایانی

به جرات میتوان گفت که بهترین شرکت طراحی سایت نه در ایران و نه در هیچ کجای جهان نمیتوان یافت زیرا مهمترین عامل در موفقیت شما تعامل مناسب و دسترسی به دیدگاه مشترک با طراح می باشد. ممکن است شرکتی تمامی موارد بالا را بخوبی داشته باشد ولی شما طرز برخورد آنها و نگاهشان به مشتری را نپسندید و یا حتی در زمینه طراحی اجرا بسیار خلاق و توانمند باشد ولی از سلیقه و نیاز شما به دور باشد.

در نتیجه همیشه باید چندین گزینه را در ذهن خود داشته و با بررسی تمامی موارد بالا بهترین شرکت طراحی سایت را برای خود برگزینید.