مزایای استفاده از کد نوفالو

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

مزایای استفاده از کد نوفالو برای موتور جستجوی گوگل از معیار های مختلفی برای افزایش رتبه و ورودی یک وب‌ سایت بهره می‌ برد، حال اگر بخواهید کمی بیشتر در مورد این معیار ها بدانید و برای افزایش رتبه سایت تان از آن ها کمک بگیرید فقط کافی است لینک های ورودی سایت ( یعنی اگر سایت دیگری به صفحات سایت ما لینک دهد که آن را لینک ورودی می نامیم.) افزایش دهیم و همچنین باید شیوه تعیین اعتبار صفحه سایت توسط موتورهای جستجوی گوگل را بهتر بشناسیم.

اما از همه مهم تر نکته ای است که اکثر افرادی که صاحب سایت هستند شاید آن را رعایت نکنند و آن هم این است تعداد سایت هایی که به شما لینک داده اند باید حتما از تعداد سایت هایی که شما به آن لینک می دهید بیشتر باشد‍‍‍‍, اگر این نکته را رعایت نکنید کیفیت اثر گذار سایت و سئو سایت شما از بین خواهد رفت. اگر این نکته را یاد نگرفته اید به این مثال توجه نمایید :

در نظر داریم سایت شما به 9 صفحه از سایت های دیگر لینک داده است در حالی که 37 لینک به صفحه اصلی سایت شما داده شده است. این به این معنا است که سایت شما دارای 46 لینک است و وقتی که گوگل این 46 لینک را بررسی کرد با توجه به اعتبار این صفحات ، پیج رنک و عوامل سئو و.. پیج رنک سایت شما را محاسبه خواهد کرد. همچنین همین شرط برای سایتهایی در ارتباط با شما وجود دارد و یک رابطه دوطرفه را تشکیل میدهد مگر اینکه شما با استفاده از کد نوفالو راه ارتباطی را قطع کنید.

در نهایت فهمیدیم که لینک خروجی زیاد کیفیت سئو را از بین می‌برد. حال با نوفالو سایت را نجات میدهیم.

کد نوفالو چیست؟

اگر بخواهید به روبات های موتورهای جستجوی گوگل بفهمانید که نباید بعضی از لینک ها را دنبال نکنند و همچنین این پیوند ها هیچ تاثیری در سئو و نتایج موتورهای جستجو نباید داشته باشد باید لینک های نوفالو را به کار ببرید. پس تا این جای کار مفهوم لینک های نوفالو را فهمیدید یعنی لینک هایی که خصوصیت “rel=”nofollow را در تگ html خود دارا هستند که در کد لینک های سایت شما قرار میگیرد. در نظر بگیرید با این کار شما همچنان اجازه ایندکس این صفحات را به موتورهای جستجو می دهید. کد نوفالو به صورت زیر است :

<a href=www.example.com rel=”nofollow”>Anchor Text</a>

همچنین اگر سایت شما وردپرس است یا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید میتوانید
با استفاده از  سه افزونه‌ ی زیر این کار را به راحتی انجام دهید. این سه افزونه عبارتند از :

  • Ultimate Nofollow
  • Title and Nofollow For Links
  • Nofollow for external link

و اما مهم ترین سوالی که کاربران همیشه از ما می پرسند که مزایای استفاده از کد نوفالو چیست؟
با ما همراه باشید تا به صورت کامل مزایای استفاده از کد نوفالو برای شما توضیح دهیم.

پنج نمونه از مزایای استفاده از کد نوفالو

  • جلوگیری از تکراری شدن محتوا
  • جلوگیری از اسپمرها
  • جلوگیری از کاهش اعتبار شما
  • لینک سازی
  • بک لینک‌های پولی

جلوگیری از تکراری شدن محتوا

هیچ موقع از یاد نبرید که اگر شما دو لینک متفاوت در صفحه خود به یک صفحه داخلی یا خارجی دارید که دارای متن لینک شده متفاوتی هستند باید یک از آن ها را با استفاده از کد نوفالو نادیده بگیرید.

جلوگیری از اسپمرها

گاهی اوغات پیش می اید که ناخواسته شما صفحاتی از سایتتان به یک سایت اسپم لینک داده باشید
یا در بخش نظرات سایت شما کاربران یا بازدیدکنندگان لینک های اسپم قرار می‌ دهند. که اگر بخواهید تاثیر
آن ها را در پیج رنک خود از بین ببرید باید از کد نوفالو استفاده کنید.

جلوگیری از کاهش اعتبار شما

اگر وقت زیادی صرف به دست آوردن ورودی لینک سایت کرده اید مثال بالا را فراموش نکنید زیرا شما اعتبار مناسبی به دست آورده اید که اگر لینک های خروجی خود را کنترل نکنید همه ی آن ها را از دست می دهید.

لینک سازی

بسیاری از صاحبان سایت تلاش زیادی برای تبادل لینک با سایت هایی که از لینک نوفالو استفاده می‌کنند انجام میدهند اما غافل از آن که نتیجه ای ندارد و اثری روی سئو سایت شما نخواهد گذاشت.
توجه : همیشه از کد نوفالو در صفحات سایت استفاده کنید تا گوگل بفهمد که لینک های سایت شما طبیعی است.

همچنین جهت چک کردن نوفالو بودن لینک های یک سایت کافی است در فایرفاکس با استفاده از Ctrl+U و در گوگل کروم با راست کلیک کردن روی صفحه و انتخاب گزینه view page source میتوانید به سوررس کد دسترسی یابید. همچنین می‌توانید با نصب پلاگین مرورگر هایی مانند فایرفاکس یا گوگل کروم به راحتی به فالو یا نوفالو بودن لینک های یک سایت پی ببرید.

بک لینک‌های پولی

اگر خواهان تغییر جایگاه در گوگل هستید و همچنین قصد داردید که گوگل را تحت تاثیر خود قرار دهید بهتر است که شما از لینک های نوفالو استفاده کنید به خاطر اینکه گوگل توانایی تشخیص لینک های خریداری‌ شده را دارد و اگر این کار را انجام دهید شما را مورد جریمه الگوریتم مرغ مگس خوار قرار می دهد ( اگر میخواهید در مورد مرغ مگس خوار بیشتر بدانید مقاله الگوریتم های مهم گوگل را از دست ندهید.)
نکته : لینک های پولی می توانند شامل بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات متنی باشند پس بهتر است در خرید
تبلیغات بنری و متنی از لینک نوفالو استفاده کنید.

اگر در مورد مزایای استفاده از کد نوفالو به کمک نیاز داشتید مشاوران وب پیشتاز به شما کمک خواهند کردند.
از طریق صفحه تماس با ما با وب پیشتاز در ارتباط باشید.