مخاطب هدف شما در بازاریابی چیست

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

مخاطب هدف شما در بازاریابی چیست ? هنگامی که شما برای تبلیغ کسب و کار خود می آیید، ضروری است که شما بدانید که مخاطب هدف شما چیست، و چگونه به آنها دسترسی پیدا کنید. در حالی که مهم است که به حداکثر ممکن برسیم و اغلب به نظر می رسد تمرکز فقط بر بخش های خاصی از جمعیت محدود است، شما باید هدایت کننده باشید. در نهایت دستیابی مستقیم به کسانی که در محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند، بیشتر در جیب شما قرار می گیرد. بنابراین، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که پیام شما چیست و چگونه آن را تحویل دهید، باید مخاطبان هدف خود را درک کنید.

مخاطب هدف

یک مخاطب هدف جمعیتی از افرادی است که به احتمال زیاد به محصول یا خدمات شما علاقمند هستند. اگر شما مالک یک شرکت لوله کشی هستید، مخاطبان مورد نظر شما صاحبان املاک هستند، هر دو تجاری و مسکونی. اگر شما دارای یک فروشگاه اسباب بازی هستید، مخاطبان مورد نظر شما والدین، پدربزرگ و مادربزرگ شما و هر کس دیگری با فرزندان در زندگی آنهاست.

نمونه های دیگر مخاطبان هدف شامل مردان تک 20 ساله، بچه ها، مادران کارگر، سالمندان بازنشسته و صاحبان شرکت ها هستند. در بعضی موارد، مخاطبان هدف بسیار محدود به نظر می رسند. به عنوان مثال، اگر این محصول یک لباس مناسب برای مردان ایتالیایی که از اطراف خیابان وال استریت می آیند مناسب باشد، مخاطبان بازار تنها 20 ساله هستند که در نیویورک زندگی می کنند و بیش از 200000 دلار در سال درآمد دارند.

چرا مهم است

برای اینکه مردم به خرید یک محصول یا خدمات بپردازند، باید با تن و محتوای پیام ارتباط برقرار کنند. با قرار دادن یک وتر با شخص، یک اتصال شخصی ایجاد می شود و اعتماد ایجاد می شود. بیایید بگوییم هدف این است که یک محصول را به مادران کارگر بفروشیم. روش های تبلیغاتی ممکن است سیستم عامل های دیجیتال و رسانه های اجتماعی را استخدام کند و ممکن است پلت فرم پر انرژی داشته باشد. یک رویکرد بهتر برای رسیدن به سالمندان بازنشسته، یک کمپین بازاریابی است که با استفاده از تبلیغات چاپی در روزنامه ها و مجلات که تنهاتر و آرام تر انجام می دهند.

پیدا کردن مخاطب هدف شما

بهترین مکان برای داشتن این است که با فکر کردن در مورد نیازهای خاص محصول یا خدمات خود را انجام دهد. اگر کسب و کار شما در طراحی وب سایت ها باشد، شما در حال فروش آن وب سایت ها به صاحبان کسب و کار هستید، نه بازنشستگان. اگر محصول شما بسیار ماهرانه باشد (به عنوان مثال، ادویه معمولی مانند کچاپ)، تحقیقات بازار کمتر مورد نیاز است، زیرا اکثر مردم از سس کچاپ استفاده می کنند.

اگر، با این حال، مخاطب خاص تر است، جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان شما مهم است، بنابراین شما می توانید تمرکز محدود کنید. یکی از راه های جمع آوری داده ها، ارائه یک قیمت ویژه یا کد کوپن برای افرادی است که از وب سایت شما (یا محل کسب و کار) بازدید می کنند، اگر آنها یک بررسی انجام دهند که اطلاعاتی را که نیاز دارید را پر کنید. شرکت های تحقیقاتی بازار همچنین می توانند این نوع تحقیق را برای شما انجام دهند.

اندازه گیری و تغییر پیام شما

مهمترین بخش پیام توجه به نحوه عملکرد روشهای تبلیغاتی است. برای ارزیابی اثربخشی کمپین بازاریابی، می توانید فروش، مشتریان جدید، درخواست های اطلاعات، پرسش های تلفنی، ترافیک خرده فروشی و وب و کلیک های پیگیری را نظارت کنید. اگر شما نمی خواهید این کار را به تنهایی انجام دهید، شرکت وب پیشتاز قدیمی ترین شرکت است که میزان اثربخشی کلی یک کمپین را اندازه گیری می کند.