طراحی تعاملی سایت چیست؟

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

طراحی تعاملی سایت چیست؟ هدف نهایی از طراحی و راه اندازی یک وب سایت، ایجاد تعامل با کاربر است. استفاده از اصول و تاکتیکهای طراحی تعاملی در طرحی بصری وب سایت نقش موثری خواهد داشت. طراحی سایت مبتنی بر اصول علم ارتباطات می تواند به موفقیت یک وب سایت و افزایش مشتریان نهایی شما بیانجامد.

در این مقاله قصد داریم که به مفهوم طراحی تعاملی بپردازیم و اینکه به شما راهکار هایی رو پیشنهاد بدیم که چطور قابلیت اعتماد و پیمایش در وب سایتتون رو افزایش بدین ! پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

طراحی تعاملی سایت چیست؟

بطور کلی طراحی تعاملی به روشی جهت مهیا ساختن محصولات، سیستم و سرویس های دیجیتالی، برای استفاده انسان گفته می شود . این طراحی یکی از زیر مجموعه های “طراحی رابط کاربری” می باشد که مسلط بودن به آن می تواند کمک زیادی در طراحی های شما داشته باشد و شما را به هدفتان نزدیک تر کند.

چرا از طراحی تعاملی استفاده کنیم ؟

وقتی شما وب سایتی رو راه اندازی می کنید، باید دنبال مخاطب هایی بگردید که به خدمات یا محصولات شما نیاز دارند و در نهایت اونها رو به مشتری خودتون تبدیل کنید. پیدا کردن این افراد واقعا کار سختی نیست، اونها جستوجو می کنند و خودشون میان سراغ شما. اما تبدیل کردن اونها به مشتری کاری نیست که هر وب سایتی از پسش بر اومده باشه .

راهکار طراحی تعاملی چیست ؟

طراحی تعاملی چهار چوبی رو برای ما درست کرده که به ما میگه اگه در اون حیطه حرکت کنیم مشتری به ما اعتماد می کند و احساس خوش آیندی را بدست می آورد .

  • کلمات
  • قابلیت کنترل ، اعتماد و پیمایش
  • پایداری و ثبات

کلمات :

مهمترین اجزای طراحی تعاملی “کلمات” هستند ، زیرا سخن شما در کلماتی هستتند که در مقابل کاربران خود به نمایش گذاشته اید . سعی کنید مطلبتون رو بدون دور زدن کاربر و یا زیاده گویی (مختصر و خلاصه بنویسید) به کاربراتون انتقال بدین . همچنین لحن نوشته های شما هم فوق العاده مهم هست که چه حس و حالی به کاربر شما دست میده .

در طراحی هاتون از شعار های اغراق آمیز و تکراری بپرهیزید اما سعی کنید یک شعار منحصر بفرد و اثبات شده شما به کاربرانتان استفاده کنید.

قابلیت کنترل ، اعتماد و پیمایش :

این سه عنصر برای هر سیستمی اهمیت داره ! اما در خصوص طراحی وب سایت به این منظور هست که کاربر شما “احساس کند !” که روی فرآیند ها کنترل دارد . نتیجه این امر این می شود که کاربر شما در سایت شما احساس راحتی می کند و همه چیز را تحت کنترل خود می بیند . پس در مقابل مشکلاتی که در آینده احتمال می دهد برایش بوجود آید احساس امنیت میکند و درنتیجه به شما اعتماد می کند . خوب زمانی که کاربر به شما اعتماد کرد ، زمینه برای پیمایش بیشتر کاربر فراهم می شود .

درک مشتریان:

مهمترین چیز در ایجاد طراحی سایت ارتباط محور، درک و شناخت کاربران وب سایت است. اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ در چه محدوده سنی قرار دارند؟ و اطلاع از علایق و سلایق آنان. روشن شدن این موارد به شما کمک خواهد نمود تا طراحی خود را بر اساس سلیقه آنان و نوع کاربری آنان انجام دهید. اطلاع از محدودیت جغرافیایی و فرهنگی مخاطبان شما می تواند در انتخاب رنگ و نوع طراحی سایت شما تاثیر بگذارد.

اگر دسترسی به کاربران وب سایت خود دارید، با آنها به گفتگو بپردازید و سعی کنید از علایق و سلایق آنان اطلاع کسب نمایید. شما با مطالعه انجمن های آنلاین مرتبط با کاربران هدف خود می توانید اطلاعات زیادی در مورد آنان جمع آوری نمایید. در این انجمنها می توانید به مکاتبات و نیازهای این افراد دست پیدا کنید و سلیقه فرهنگی آنها را بیشتر بشناسید. طراحی سایت مبتنی بر درک و شناخت گروه هدف می تواند به موفقیت یک وب سایت کمک شایانی نماید.

درک موقعیت کاربران در سایت

برای صفحات مختلف وب سایت خود پیشفرض هایی جهت ادامه فعالیت کاربران در سایت داشته باشید. درک کنید که کاربری که با استفاده از موتورهای جستجو به صفحه ای از وب سایت شما مراجعه نموده به دنبال چه چیزی است و خواسته او را برآورده سازید. به او پیشنهادات دیگری جهت ادامه کار با سایت ارائه دهید. نوار جستجو را در معرض دید کاربر بگذارید که در صورت لزوم بتواند موارد لازم را جستجو نماید.

هر چه ساده تر، ارتباط بهتر

امروزه طراحان سایت و مشتریان آنان به استفاده بیشتر از جلوه های بصری و متنوع تاکید دارند که لزوما نیازی به استفاده از آنان نیست. در ایجاد یک تجربه تعاملی، ساده سازی و دوری از تجمل و زرق و برق بسیار مهم است. استفاده از عوامل پایه برجسته سازی آنها در سایت و حذف موارد زینتی و غیر ضروری می تواند کمک زیادی به ایجاد یک ارتباط با کیفیت کمک نماید.

طراحی برای ایجاد گفتگو

هدف نهایی طراحی یک سایت تعاملی، ایجاد دیالوگ با کاربر است. سادگی ارتباط کاربر با وب سایت شما می تواند به آغاز گفتگوی شما با او کمک نماید. با ارائه اطلاعات درست می توانید توجه او را به وب سایت خود جلب نموده و خواهان صرف وقت بیشتری با شما گردد.

توجه به جزییات

به جزییات توجه زیادی نمایید. توجه به جزییات زیاد و بهبود موارد جزئی می تواند در حالت ترکیبی تغییرات بزرگ و خوبی را در طراحی سایت حرفه ای شما ایجاد نماید. خود را جای کاربر گذاشته و موارد یک صفحه را جزء به جزء بررسی نمایید. مثلا اگر در صفحه ای فرم تماسی دارید تمامی موارد را بررسی نمایید. برای مثال کاربر در مواجه با این فرم چه عکس العملی نشان خواهد داد. و یا اینکه آیا مایل به درج اطلاعات شخصی خود هست؟ پس از کلیک بر روی دکمه ارسال چه اتفاقی بیفتد بهتر است؟ صفحه رفرش شود و یا به صفحه ای جدید ارجاع داده شود؟ نمایش خطاها چگونه است؟ آیا نیازی به درج فیلدهای بیشتر است یا خیر؟
هر چه جزئی تر صفحه سایت خود را مرور نمایید میتوانید ارتباط بهتری با کاربر خود ایجاد نمایید.

پایداری و ثبات :

انسان موجودی دارای احساس، اندیشه و رفتاره. شما باید نسبت هر سه این مقولات دارای ثبات باشید. یعنی هر قسمتی از وب سایت که ممکنه یکی از اینها رو تحت تاثیر قرار بده، باید در این اثرگذاری پایدار باشه. من مدیران و طراحان زیادی رو می بینم که به تغییرات ظاهری مداوم در وب سایتشون علاقه دارن. پایداری و ثبات در وب سایت شامل همه اشکال و فرایند های موجود می شه. به عنوان مثال باید در طرح، قالب گرافیکی، رنگ، ساختار، روش و تعداد کانال های تعاملی ثبات و پایداری داشته باشید. اصلا مناسب نیست که هر روز کاربرانتون رو با یه چیز جدید روبرو کنید و یا هر صفحه از وب سایت شکل و ساختار متفاوتی داشه باشه.