انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند نشان دهنده یک مدیر سایت موفق است. تجربه چندین ساله من اینو بهم فهموند که برای انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند حتما چندین ساعت مطالعه در چهار صفحه اول گوگل داشته باشید زیرا تولید محتوا بدون شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند بیشتر شبیه وقت تلف کردن میمونه !

تولید محتوای مفید برای انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند

این روزها همه تولید محتوا می‌کنند، اما موفقیت از آن کسانی هست که بتوانند محتوای‌شان رو به مخاطبی که به دنبال آن است، برسانند. پس همیشه بدنبال این باشید که مشتریان چه چیزی می‌خواهند. در زیر چهار مورد مفید برای انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند آورده ام :

 • مشتریان بیشتر به دنبال چه میگردند؟
 • از انتشار دادن یک مطلب چه قدر می‌تونید ارزش افزوده ایجاد کنید؟
 • چک کنید که چند نفر در رقابت با یک کلمه کلیدی مشترک با شما هستند؟
 • ایا رقیب شما بسیار حرفه ای است یا مبتدی؟

مشتریان بیشتر به دنبال چه میگردند؟

برای انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند در هر حوضه‌ای مشغول به فعالیت هستید حتما یکبار هم که شده از خودتون سوال کنید که مشتری چه کلمه‌ای در گوگل سرچ میکند به عنوان مثال :

 • اگر در حوضه تعمیرات منزل هستید کلمه‌ای مثل: طراحی دکوراسیون داخلی
 • اگر در حوضه فروش فرش هستید کلمه‌ای مثل: فرش دست‌باف
 • اگر در حوضه طراحی سایت هستید کلمه‌ای مثل: طراحی سایت شرکتی

حالا شما هدف گذاری مناسب خود را انجام دادید تا به نتیجه فعالیت هایی بهتر برسید. سپس نوبت به تولید محتوا برای انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند میرسد. تا اینجا که خوب پیش اومدید, کمی تلاش کنید که بتونید رتبه یک گوگل را کسب کنید.

توجه:  نکته‌ای فراموش کردم بگم که اگر خواستید بدونید یه کلمه کلیدی چند بار در روز جستجو میشود می‌تونید سری به سایت ها و افزونه های زیر بزنید:

سایت kwfinder

 • یه سایت خیلی مفید برای تخمین میزان جستجوی کلمات کلیدی است.
 • روزی پنج کلمه را به صورت رایگان بررسی و میزان جستجو و رقابت پذیری آن را مشاهده کنید.
 • همچنین میزان رقابت را براساس استانداردهای مهم سئو تخمین میزند.

ابزار جانبی Keyword Planner

یکی‌از افزونه‌های گوگل ادورز keyword planner است که شما میتوانید کلمات کلیدی مورد نظر خود را در آن جستجو کرده و میزان جستجو، سطح رقابت و هزینه مورد نیاز برای تبلیغات را دریافت کنید. اما با توجه به اوضاع دلار امروزی برای دریافت خدمات تبلیغات گوگل باید یه جیب پر پول داشته باشید.

نکته: اگر یک کمپین تبلیغاتی فعال در گوگل ادوردز دارید میتونید به اطلاعات جستجو دسترسی داشته باشید.

مشتریان بیشتر به دنبال چه میگردند؟

محتوا زمانی ارزش پیدا می‌کند که خواننده آنرا راحت بیابد و از مطالعه آن لذت ببرد.
این مهم‌ترین نکته است که باید رعایت کنید.
همیشه براساس تجربه و دانش خود لیستی از کلمات ارزشمند تهیه کنید و نکته‌ی بالا را رعایت کنید.
تجربه چندین ساله من بهم ثابت کرد که مشتری فقط به دنبال یک سایت خوب برای دریافت بهترین خدمات با کمترین قیمت است پس با انتشار مطالب مفید و مرتبط با کسب کارتون جستجو کننده ها را به سمت خود بکشانید.

از انتشار دادن یک مطلب چه قدر می‌تونید ارزش افزوده ایجاد کنید؟

حال نوبت به آن میرسد انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند را تبدیل به پول کنید. به عنوان مثال:

وقتی کسی کلمه فرش دستباف را در گوگل جستجو میکند هیچ موقع به دنبال تعمیر فرش نیست. پس اگر شما اول گوگل هم باشید شما را انتخاب نخواهد کرد. این مثال خیلی خوب انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند در مشتریان بیشتر به دنبال چه میگردند را توجیح میکند.

چک کنید که چند نفر در رقابت با یک کلمه کلیدی مشترک با شما هستند؟

همیشه در یک کسب کار شما تنها نیستید.
بهتره بدونید که مطلاعات دانشگاه جان کابوت نشان داده اگه همین الان ایده‌ای به ذهن شما میرسه دقیقا همون ایده توی ذهن ده نفر دیگه هم است. پس دست از تلاش بر ندارید و هر چه قدر ممکن به بارگزاری مطالب مفید, سئو سایت و ...... اهمیت دهید تا رقابت را از چنگ رقیبانتان بگیرید.

ایا رقیب شما بسیار حرفه ای است یا مبتدی؟

اگه به مسابقات جهانی دو نگاهی بیاندازید میفهمید که تنها کمتر از یک ثانیه اختلاف نفر اول و دوم است که همین باعث میشود طلا به یک نفر برسد. خیلی ساده است فقط یک ثانیه اختلاف باعث برنده شدن میشود. حال اگر رقیب شما یک رقیب بسیار سرسخت باشد که سئو و رتبه الکسا خوبی دارد و مطالبی بسیار مفید و ارزشمندی را در سایتش میگذارد بدون شک گرفتن رتبه از آن کار ساده ای نیست و همین باعث شروع مشکلات بسیار زیاد در اول راه شما میشود.

تا اینجا شما را کمی با انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند اشنا کردیم.

در پایین سه نکته کاربردی آورده‌ایم که عبارتند از :

 • استفاده از کلمات کلیدی طولانی
 • پی بردن به خواسته مخاطبان‌
 • جستجو های مرتبط گوگل

استفاده از کلمات کلیدی طولانی

جستجوی عبارات طولانی پاسخ بهتری از طرف گوگل دریافت میکند. این عادت به قدری همه گیر شده است که هم اکنون بیش از ۷۵ درصد جستجوهای کاربران را عبارات سه تا شش کلمه‌ای تشکیل میدهد. بعنوان مثال ممکن است تعداد کاربرانی که عبارت “خرید فرش ابریشمی از تبریز” را جستجو میکنند بسیار پایین تر از افرادی باشد که “ فرش ” را جستجو کرده اند. ولی این افراد دقیقا مشتریان شما هستند و نرخ تبدیل آنها بسیار بالا خواهد بود. همچنین کلمات کلیدی کوتاه پر رقابت است زیرا شرکت‌های بسیاری وجود دارند که مدت زیادی روی این کیورد کار کرده‌اند پس بهتر است از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید تا راحت تر در اول دیده شوید. اما پیشنهادات گوگل هنگام جستجو فاکتور اصلی شکل گیری استفاده از کلمات کلیدی طولانی است زیرا به محض آنکه کاربر شروع به جستجو میکند با پیشنهاداتی مواجه میشود که عموما طولانی بوده و به موضوعی مشخص اشاره دارند. همچنین تنوع محتوای موجود بر روی اینترنت موجب میشود کاربران با استفاده از ترکیبات طولانی تر موضوع دقیق جستجوی خود را برای گوگل مشخص کنند.

پی بردن به خواسته مخاطبان‌

اگر مشتریان همیشه هنگام دانلود، خرید، یادگیری، بازدید از سایت و جستجوها ذوق‌زده شده بودند و لذت می‌بردند نشانه‌ی بسیار خوبی برای شما است زیرا به خواسته‌های مشتریان پی برده‌اید. اما از یاد نبرید گاهی اوقات کلماتی را انتخاب می‌کنیم که با آن‌چه مخاطب در ذهن دارد، زمین تا آسمان فرق دارد و این یک مشکل اساسی در بازاریابی موتورهای جستجو محسوب می‌شود. اما راه‌حلی هم وجود دارد که احتمالا بسیاری‌از شما از آن بهره می‌گیرید، صفحه‌ی گوگل را باز می‌کنید و آن‌چه را که در ذهن دارید تایپ می‌کنید، بقیه‌اش را خود گوگل کمک می‌کند و به شما نشان می‌دهد که در ذهن مخاطبان‌تان چه می‌گذرد.

در پایان انتخاب کلمات کلیدی ارزشمند با اهداف زیر صورت میگیرد :

 •  افزایش بازدید وب‌سایت
 • فروش محصول
 • آموزش نحوه استفاده از محصول
 • افزایش آگاهی از برند

کارشناسان ما باتوجه به زمینه‌کاری و خدماتی که ارائه میدهید بهترین روش‌های طراحی سایت را به شما پیشنهاد خواهند داد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.