الگوریتم های مهم گوگل

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

الگوریتم های مهم گوگل برای ارزیابی سایت‌ها و رده بندی آنها است و گوگل پارامترهای مختلف سایت‌ها را براساس الگوریتم ارزیابی کرده و در نتایج خود قرار میدهد، مردم عای که به عنوان مصرف کننده در اینترنت هستند خبری از این الگوریتم‌ها ندارند بلکه تنها سئو کاران و کسانی که مطالعه‌ی کافی در این زمینه دارند میتوانند تا حدودی از این معمای جالب و پیچیده ی گوگل سر در بیاورند.
شناخت الگوریتم‌های گوگل برای بهینه سازی وبسایت میتواند یک راهکار خوب برای کسب موفقیت در این زمینه باشد.

اما این را هم در نظر بگیرید که گوگل به مرور زمان جهت افزایش کیفیت نتایج نمایش داده شده در صفحه نتایج جستجوی خود، الگوریتم های رتبه بندی‌اش را بروز رسانی کرده است.در نهایت گوگل از ۲۰۰ فاکتور برای رتبه بندی سایت ها استفاده کرده اما این را در نظر بگیرید که گوگل تنها تعداد کمی از الگوریتم هایش دارای اعتبار خوبی هستند.
در پایین بهترین الگوریتم‌های گوگل و نحوه تاثیر آنها بر سئو سایت برای شما عزیزان بصورت کامل شرح خواهیم داد.

انواع الگوریتم های گوگل

  • الگوریتم دزدان دریایی
  • الگوریتم پنگوئن
  • الگوریتم کبوتر
  • الگوریتم پاندا
  • الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم دزدان دریایی

اصلا از اسم این الگوریتم پیداست که نباید بدنبال کپی کردن مطالب سایت‌های دیگران باشید.
الگوریتم دزدان دریایی وظیفه بررسی و حذف وبسایت‌هایی که قانون کپی‌ رایت را رعایت نکرده‌اند را دارد.

الگوریتم پنگوئن

هیچ موقع به سراغ ترفندهای سئو کلاه سیاه نرید چون از دست الگوریتم پنگوئن در امان نخواهید بود.
الگوریتم پنگوئن برای جلوگیری از نمایش اسپم در صفحه نتایج جستجوی گوگل هم است. در یک سایت لینک های اسپم و لینک سازی های انبوه و غیر طبیعی که صاحبان سایت اقدام به خریداری بک لینک برای بهبود وضعیت رنکینگ سایت خود نموده‌ اند را شناسایی میکند.

اگر مورد جریمه پنگوئن شدید به سرعت تا می‌توانند لینک‌های ورودی به سایت خود را حذف نمایید.
نکته : همیشه در سایت های مرتبط لینک بسازید.

الگوریتم کبوتر

سال 2014 شروع استفاده از الگوریتم کبوتر بود.
گوگل فقط به خاطر تاکید بر نتایج محلی به منظور دسترسی سریع کاربران به الگوریتم کبوتر را ساخت. چیزی که بارها در الگوریتم های مختلف از گوگل مشاهده شد مثل حذف سایت های بی محتوا و … که همه آنها به منظور دسترسی کاربران به محتوای مفید بود ولی این بار به محتوای مفید و نزدیک تر ، به منظور افزایش سرعت پاسخ دهی گوگل به پرس و جو های کاربران وظایف الگوریتم کبوتر است.

الگوریتم پاندا

یکی‌از مهم‌ترین الگوریتم‌های گوگل که در واقع یک آنتی اسپم میباشد، گوگل پاندا است و بطور خلاصه وظیفه‌ی شناسایی ترفندهای اسپم بکار برده در سایت‌ها بر عهده دارد. زمان استفاده از پاندا به سال 2011 برمیگردد و الگوریتم پاندا یک فیلتر جستجو است تا وب سایت‌هایی که
محتوای بی‌کیفیت و ضعیف دارند و از روش‌های غیراستاندارد جهت افزایش رتبه در نتایج جستجوی گوگل استفاده کردند را شناسایی کند. اگر مورد جریمه الگوریتم پاندا گوگل شدید اصلا نگران نباشید فقط کافیه مقاله خود را آپدیت کرده یا آن صفحه خاص از وبسایتتان بطور کلی حذف کنید تا دوباره بتوانید در صفحه نتایج گوگل قرار بگیرید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

این الگوریتم ضد اسپم نمی باشد بلکه افزونه ای است دقیق با محتوای سایت شما سروکار دارد و مسئول تجزیه و تحلیل عبارات جستجو شده توسط کاربر می باشد. گوگل در سال 2013 از این الگوریتم استفاده کرد و همچنین دلیل انتخاب این اسم به خاطر صفت “دقیق و سریع” مرغ مگس خوار بود. این الگوریتم بر اساس دو اصل دقت و سرعت ایجادشده است. الگوریتم مگس‌مرغ تمرکز بیشتری بر روی موضوع مباحث دارد.
این الگوریتم بر روی تمامی جملات و مکالمات تمرکز دارد به‌جای اینکه بر روی یک کلمه خاص تمرکز کند.