آموزش سئو کلاه خاکستری

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

آموزش سئو کلاه خاکستری برای مبتدیانی که در اول راه هستند به امری فوق العاده ضروری تبدیل شده است تا انها را از سردرگمی دربیاورد و فرق بین سئو کلاه خاکستری را از بقیه بفهمند. در ادامه وب پیشتاز مقاله ای بسیار مفید و جامعی را فراهم کرده تا در سئو کردن سایت خود دچار مشکل نشوید.

چند نوع سئو وجود دارد و هر کدام چگونه اند ؟

این پرسش تازه کارانی است که تازه به دنیای طراحی سایت پا گذاشته‌اند انواع سئو عبارتند از:

 • سئو کلاه سیاه
 • سئو کلاه سفید
 • سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه سیاه

تمامی روش‌های مخربی که مخالف قوانین گوگل باشد و سعی در گمراه کردن داشته باشد سئو کلاه سیاه گفته میشود.
معمولا سئو کاران تازه وارد که صبر کمی دارند و پس از مدتی شاهد این هستند که به صفحه اول گوگل نمی آیند دست به همچین کاری میزنند اما غافل از اینکه گوگل هرچند ماه یکبار روش های سئو کلاه سیاه را شناسایی کرده و آنها را جریمه میکند. به یاد داشته باشید هیچ موقع نمی توانید ره صد ساله را یک شبه بپیمایید پس کمی صبر کنید و قوانین سئو را مطالعه کنید زیرا برای کسب رتبه اول گوگل نیاز به مطالعه دقیقا اخرین تغییرات و تکنیک های گوگل دارید. در ادامه مقاله، روش‌های خطرناکی که در سئو کلاه سیاه استفاده می شود به شما معرفی کنیم.

 • تبادل لینک یا خرید لینک
 • کامنت های اسپم
 • محتوای کپی شده
 • محتوای تکراری
 • پرکردن صفحات با کلمات کلیدی
 • و.......

تبادل لینک یا خرید لینک

صاحبان سایت خیال دارند با خرید لینک، میتوانند به اول گوگل بیایند غافل از انکه این روش کلاه سیاه است.

کامنت های اسپم

اگر زیر پست‌هایی از نظر محتوا هیچ ارتباطی با سایت شما نداشته باشد کامنت بزارید و لینک سایت خود را قرار دهید گوگل کامنت شما را اسپم شناسایی میکند.همچنین بعضی سایت ها، لینک های ورودی به دیگران به صورت nofollow در می آورند که هیچ تاثیری این بک لینک بروی رتبه سایت شما ندارد و حتی ممکن است که باعث جریمه سایت شما هم گردد.

محتوای کپی شده

بهترین روش برای افزایش رتبه گوگل تولید محتوایی است که خود نوشته باشید.
همچنین گوگل محتوای کپی شده را بدترین سئو کلاه سیاه معرفی میکند.

محتوای تکراری

محتوای تکراری باعث جریمه سایتتان میشود اما اگر خواستید محتوا سایتتان را دوباره بکار ببرید از تگ canonical استفاده کنید.

پر کردن صفحات با کلمه کلیدی

گوگل برای هر کلمه کلیدی یک درصد مصرف تعیین کرده است که بین 1 تا 3 درصد در هر صفحه است.استفاده تکراری منجر می شود گوگل فکر کند، شما قصد دارید با این روش تمام ترافیک را به سمت خود جذب کنید و سایت شما را در لیست سئو کلاه سیاه قرار می دهد.

سئو کلاه سفید

از روش‌های بهینه سازی سایت که در چارچوب قوانین گوگل هستند سئو کلاه سفید میگویند.
به صورت کلی سئو کلاه سفید به سه دسته تقسیم بندی میشود :

 • تولید و انتشار محتوی مناسب
 • بهینه سازی ساختاری سایت
 • استفاده از تگ ها و کلمات کلیدی مناسب

تولید و انتشار محتوی مناسب

تولید محتوای دارای طراحی بصری چشم نواز و ارزشمند که مخاطب را به خود جذب کند.

بهینه سازی ساختاری سایت

تمامی قوانین بهينه سازی بیرون صفحه که خارج از وب سايت انجام مي‌شود مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت کمک کند. البته شایان ذکر است که این کار نیاز به متخصص حرفه ای سئو دارد.

استفاده از تگ ها و کلمات کلیدی مناسب

هر شخص کمی در اینترنت سرچ کند و کوچک‌ترین محتوایی را در آن تولید کرده باشد، با مفهوم تگ آشناست. برای دسترسی بهتر کاربران به مقالات، محصولات و سایر محتواهای خود، آنها را دسته‌بندی می‌کنیم. اما پیش می‌آید که چند مقاله، محصول یا ... دارای موضوع یا ویژگی‌های یکسانی باشند. برای اینکه این شباهت ها را دسته بندی کنیم باید از تگ ها و کلمات کلیدی مناسب استفاده کنیم.

سئو کلاه خاکستری

ترکیب کردن روش‌های سئو کلاه سیاه و کلاه سفید در بالا بردن سئو سایت، سئو کلاه خاکستری می‌نامند.

دلایل استفاده از سئو کلاه خاکستری

در بعضی از کلمات کلیدی که رقابت بسیار سنگین است سئو کلاه سفید به تنهایی جواب نمی دهد و باید به سراغ سئو کلاه خاکستری برویم و به گونه ای استفاده کنیم که مراقب جریمه شدن سایت و حذف سایت از نتایج گوگل باشیم. اکثر سئوکاران که به طور حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند، در واقع از روش سئو کلاه خاکستری استفاده می نمایند. به طور مثال خرید بک لینک یکی از روش های سئو کلاه سیاه می باشد. حال بسیاری از افراد با درج لینک وب سایت خود در سایت های رایگان و تبادل لینک اقدام به ساخت بک لینک می کنند. به ساخت این نوع بک لینک ها روش مصنوعی گفته می شود.

به این روش ساخت بک لینک سئو کلاه خاکستری می گویند. از نظر گوگل ساخت بک لینک ها غیر طبیعی است اما خود شخص به نوعی دچار خود فریبی شده و تصور می کند چون برای ایجاد بک لینک مبلغی پرداخت نکرده پس همه چیز طبیعی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.