طراحی سایت مدرن

نویسنده:
مدت زمان مطالعه: با موضوع: اشتراک گذاری:

هر ساله می بینیم که در طراحی سایت مدرن عناصر و سبک های جدید شروع به ظهور می کنند.برخی از عناصر زمانی که ذهنی مشغول به کار هستند به بازاریابی و توضیح شرکت خود کمک می کنند. عناصر دیگر برای بهبود نحوه ظاهر شدن یک محتوا به یک دستگاه خاص کار می کنند. در حالی که لازم نیست هر روندی را که در وبسایت شما وجود دارد، شامل شود، بسیاری از آنها توانایی بهبود تجربه بازدید کننده شما را دارند.
برای دریافت راهنمایی های بیشتر در مورد ایجاد طراحی سایت مدرن  با ما در تماس باشید.
اما گزینه های زیادی برای انتخاب، می تواند چالش برانگیز باشد که تعیین کند کدام یک واقعا ارزشمند است. برای کمک به تمرکز شما محدودیتی وجود دارد، ما هشت عنصر مهم از طراحی وب سایت مدرن را در اختیار شما قرار داده ایم که می توانید از آن برای بهبود عملکرد سایت خود استفاده کنید.

8 عناصر طراحی سایت مدرن

تایپوگرافی منحصر به فرد و بزرگ

اکثر شرکت ها از فونت خاصی برای کمک به مشتریان خود و در مقایسه با رقبای خود بکار میبرند. در سال های اخیر، طراحان فونت های بیشتری را برای نوشتن انتخاب کرده اند، و این باعث می شود که مارک های خود را با تایپوگرافی دقیق تر بیان کنند.

تایپوگرافی منحصر به فرد و بزرگ چرا مفید است؟

تایپوگرافی با استفاده از یک روند طراحی در سراسر وب سایت برای رهبران خوانندگان به قسمت های مختلف از صفحه میباشد. به عنوان مثال، وبسایت وب پیشتاز، بازدیدکنندگان را از یک بخش به بخش دیگر بر اساس تایپوگرافی و اندازه فونت، هدایت می کند.

هنگام ایجاد نام تجاری شرکت خود، انتخاب شما در تایپوگرافی می تواند نکات ظریف در مورد کسانی که با شما هستند نشان بدهد. آیا شما سرگرم کننده یاجدی هستید؟ تابعی یا اطلاعاتی؟ صرف نظر از اینکه چه فونتی را انتخاب میکنید،
مطمئن شوید طراح شما در مورد مرورگرها و رایانه ها، کاربرد آن را در نظر میگیرد.انتخاب فونت که توسط مرورگرهای رایج و رایانه ها پشتیبانی نمی شود می تواند بدین معنی باشد که وبسایت شما به راحتی بر روی دستگاه های مختلف نمایش داده می شود.

تصاویر قهرمان بزرگ و پاسخگو

تصاویر بزرگ مفهوم را بالا و پایین میکند. با تمرکز بر فقط تصویر نه متن، نه دکمه های اجتماعی، و... یک تجربه بصری قوی ایجاد می کند که شما را تشویق می کند تا به خواندن بیشتر بروید.
تصاویر قهرمان بزرگ نیز اغلب در پس زمینه با متن و سایر مطالب در بالای صفحه قرار می گیرد، مانند وب سایت اوبر. صرف نظر از روشی که شما استفاده می کنید، تصاویر بزرگ می توانند به صورت بصری محتوای خود را بدون نیاز به تکیه بر متن صرف نظر کنند.

تصاویر قهرمان بزرگ و پاسخگو چرا مفید است؟

مشتریان شما از همه جا آمده و انتظارات زیادی دارند. ممکن است مطمئن شوید که آنها وبسایت خود را از طریق تلفن یا رایانه رومیزی پیدا می کنند. گفتنی است، اطمینان از این که تصاویر شما پاسخگو هستند، باعث می شود که یک تجربه کاربری خوب باشد. بازدیدکنندگان وب سایت می توانند تصاویر مختلف را مشاهده کند - چه پس زمینه و چه از تصاویر محصول -  قادر به گرفتن همان تجربه بدون توجه به آنها است.

فیلم های پس زمینه

فیلمهایی که به طور خودکار در پس زمینه پخش میشوند میتوانند به یک صفحه اضافه کنند. آنها می توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا یک طراحی را به اشتراک بگذارند و به طور قابل توجهی میزان محتوای دیگر مورد نیاز برای توضیح کسب و کار خود را کاهش دهند.
به عنوان مثال، وبسایت Wistia را بگذارید. هنگامی که روی صفحه اصلی خود فرود می روید، ویدیو بزرگ به طور خودکار در پس زمینه پخش می شود و با کلیک بر روی دکمه بازی، نگاهی عمیق تر به Wistia خواهید داشت:
این ویدیو پس زمینه به عنوان یک روش عالی برای دریافت بازدید کننده مشغول به کلیک بر روی ویدیو اصلی می باشد.

فیلم های پس زمینه چرا مفید است؟

فیلم های پس زمینه بر روی جذب بازدید کننده از لحظه ای که در صفحه شما فرود می آیند تمرکز می کنند. این ویدئو به بازدید کننده خود اجازه می دهد تا نکات کلیدی در مورد شرکت خود بدون در نظر گرفتن یک خط از متن بخواند.
علاوه بر این، ویدیو 60،000 بار سریعتر توسط مغز ما نسبت به متن پردازش می شود. در حالی که مردم اغلب از خواندن بلوک های سنگین متن متنفر هستند، فیلم ها به زحمت می افتند و می توانند بسیار سریع استفاده شوند. این همچنین کمک می کند که سرعت اتصال افزایش یابد و اندازه دستگاه های تلفن همراه در حال افزایش است و باعث می شود تجربه های ویدیویی بهتر شود.

طراحی نیمه تخت

در سال 2013 اپل اساسا به طراحی مسطح تبدیل شد. به عبارت ساده، طراحی صاف هر عنصری است که شامل سه بعدی نیست، مانند سایه. طراحی دقیق نه تنها برای کاربران راحت تر است، بلکه می تواند سریعتر در وب سایت های بدون عناصر پیچیده و یا بیش از حد فنی بارگیری کند.
پس از پیروی از راه های اپل، بسیاری از سازمان های دیگر به طراحی مسطح تبدیل شده اند. با این حال، شرکت اوبر همچون چرخش های سبک خود را با اضافه کردن سایه ها و ابعاد ظریف به خود جلب کرده است.
هنگامی که شما بر روی هر یک از جعبه ها در صفحه اصلی اوبر حرکت می کنید، سایه ناپدید می شود و تصویر را در پشت آن تسکین می دهد.

طراحی نیمه تخت چرا مفید است؟

طراحی تخت کمک می کند بازدید کننده مطالب خود را سریع تر درک کند و اضافه کردن برخی از عناصر می تواند آنرا بهبود ببخشد. صرف نظر از اینکه شما وب سایت خود با استفاده از طراحی صاف یا استفاده از سایه ها و سایر عناصر به طور کامل طراحی کرده اید ، مهم است که با وبسایت خود هماهنگ باشید. اطمینان حاصل کنید که صفحه اصلی، صفحات محصول و سایر بخش های کلیدی وب سایت شما از نشانه های طراحی مسطح استفاده می کنند تا بازدیدکنندگان فورا بتوانند آنچه را که مشاهده می کنند را درک کنند.

منوهای همبرگر

این احتمال وجود دارد که بیشتر وبسایتهایی که با آنها در ارتباط هستید، یک منوی طولانی از گزینه های انتخاب را داشته باشید. مزیت این این است که منو می تواند به طور مستقیم بازدید کننده را به جایی که می خواهد ببرد. با این حال، مضرات این است که آنها معمولا یک تن از فضای صفحه با ارزش را در بر می گیرند. منوی پنهان یا همبرگر این را تغییر می دهد, این منو قبل از اینکه راه را برای طراحی وب طراحی کند در برنامه های وب رایج بود  - حتی در Google Chrome می توانید یک منبوی همبرگر در سمت راست پیدا کنید.
تعجب می کنم که چرا این یک منوی همبرگر نامیده می شود؟
اگر از تصورات خود استفاده کنید، سه خط که در بالای یکدیگر قرار می گیرند، شبیه همبرگر هستند. به آن فکر کنید؟

منوهای همبرگر چرا مفید است؟

صفحات وب سایت شما باید یک مسیر روشن برای کاربر ایجاد کنند. از بین بردن ناوبری مشغول می کند تجربه پاک و حواس پرتی را آزاد می کند. این تجربیات بهبود یافته کمک می کند تا به بهبود احتمال اینکه کاربر اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل یک اقدام دلخواه را پیدا کند.

تصاویر محصول غول پیکر

شما ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از وب سایت ها شروع به نمایش تصاویر بزرگ محصول در سایت های خود برای برجسته کردن ویژگی های مختلف و یا بخش های محصولات استفاده میکنند. دقت کنید که این تصادفی نیست.
به نظر شما ایده ای بهتر از آنچه که در مورد آن صحبت می کنیم،چیست؟ بیایید نگاهی به صفحه اول سایت وب پیشتاز کنیم :
یک تصویر بزرگ برجسته در بالای این صفحه وجود دارد و همانطور که در صفحه پایین صفحه حرکت می کنید، تصاویری عمیق تر از محصول وجود دارد. تصاویر نیز پاسخگو هستند که هدف آن اطمینان از تجربه بهینه برای بینندگان از دستگاه های مختلف است، همانطور که قبلا ذکر شد.

تصاویر محصول غول پیکر چرا مفید است؟

تصاویر بزرگتر محصول به طراحان کمک می کند تا ویژگی های مختلف یک محصول را در یک راه کارآمد و موثر برجسته کنند.
این رویکرد مزایای یک ویژگی را تقویت می کند، با ارائه فرصتی قطعات را برجسته می کند.
این تصاویر بزرگ نیز اسکن دوستانه است. آنها به بازدیدکنندگان کمک می کنند درک درستی از ویژگی های مختلف محصول انجام دهند و آنها را از طریق تصاویر به جای کلمات انتقال دهند.

طراحی کارت

با ظهور پینت رست، طراحان و بازاریابان به طور یکسان با کارتها جذاب می شوند. کارت های فردی به توزیع اطلاعات در یک شیوه بصری کمک می کنند تا بازدیدکنندگان به راحتی بتوانند بدون محو شدن محتویات محسوب شوند. صفحه وب پیشتاز به عنوان نمونه ای عالی از طراحی کارت عمل می کند:
با تقسیم قطعات مختلف محتوا به کارت، کاربران می توانند انتخاب کنند که مقالات مورد نظر خود را گسترش دهند. این کمک می کند تا احساس صفحه اصلی خوب و سازمان یافته، بدون تکیه بر یک قسمت از متن باشد.

طراحی کارت چرا مفید است؟

طراحی کارت ها در سراسر وبسایت وب پیشتاز بیشتر و بیشتر مورد توجه است زیرا به ارائه اطلاعات قابل هضم برای کاربران کمک می کند. با استفاده از این طراحی در سایت شما می توانید چندین محصول یا راه حل را کنار هم بکشید.

به خاطر داشته باشید که کارت های شما باید پاسخگو باشند. این بدان معنی است که به دلیل اینکه اندازه صفحه نمایش کوچکتر یا بزرگتر می شود، تعداد و اندازه کارت نمایش داده شده باید مطابق با آن باشد.

محصول کوتاه یا فیلم های ویژه

علاوه بر فیلم های پس زمینه، شرکت ها نیز شروع به استفاده از فیلم های کوتاه یا محصول برای برجسته کردن یک مورد خاص استفاده می کنند. این فیلم های کوتاه در راه آوردن راه حل خود برای زندگی عالی هستند.
یک مثال قوی از این می آید که افراد آنها این تصویرگر کوتاه را نشان می دهند که چگونه با استفاده از کشیدن و رها کردن طراحی به طور مستقیم در صفحه اصلی خود، از محصول خود استفاده می کنند:

محصول کوتاه یا فیلمهای ویژه چرا مفید است؟

در نظر داشته باشید که تقریبا 90 درصد از مشتریان ویدیوی آنلاین را برای تحقیق در مورد محصولات و خدمات خود برای کسب و کار خود تماشا می کنند.بنابراین، شرکتها نیاز به ایجاد فیلم هایی دارند که محصولات خود را توضیح بدهند، زیرا در فرایند تصمیم گیری خریدار تأثیرگذار است.
این فیلم های کوتاه اجازه می دهد تا چشم انداز خود را به سرعت درک کرد و ارزش تماشا را یک تجربه واقعا طولانی و عمیق باشد. مطمئنا، هر دو ارزش دارند، اما فیلم های کوتاه تر اجازه می دهد تا برای درک سریع، بهتر باشند.